نکات مهم برای استفاده مطلوب از کلاسهای مجازی

۱- قبل از ورود به کلاس بررسی کنید VPN یا فیلترشکن به هیچ وجه فعال نباشد.

۲- در سیستم عاملهای (ویندوز و اندروید) از مرورگرهای رسمی فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

۳- در موبایلهای آیفون و آیپد که سیستم عامل آنها ios می باشد به دلیل محدودیتهای تحمیل شده از طرف شرکت اپل، فقط در برخی از نسخه ها و آنهم فقط با سافاری می توانید از امکانات کلاس بهره ببرید. (همچنین امکان آپلود داکیومنتها و فایلهای ارائه، در سیستم عامل ios برای مدرسین کلاس مجازی به دلیل محدودیتهای مرورگر سافاری این سیستم عامل امکانپذیر نیست.)

۴- استفاده از گوشی موبایل به دلیل داشتن صفحه کوچک و نداشتن کیبورد فیزیکی مستقل، قابلیت تعامل و بهره مندی کامل از امکانات کلاس را با مشکل مواجه می کند و بهتر است از ابزارهای با صفحه نمایش بزرگتر از ۸ اینچ استفاده نمایید. 

 

نکات اضافی برای مشاهده رکورد جلسه های کلاس

۱- فایل ضبط شده هر جلسه از کلاس، در صورتی که مدرس ضبط کرده باشد از حدود یک تا بیست و چهار ساعت پس از پابان جلسه تا زمانی که از سوی آموزشگاه تعیین شده است در همین صفحه قابل دسترس است و بعد از آن حذف می شود.

۲- فایل ضبط شده جلسات را می توانید با کلیک روی presentation در قسمت پایین همین صفحه مشاهده کنید.

۳- فایل ضبط شده جلسات به صورت ترکیبی از فایلهای صوتی، تصاویر وب کم، متن چت ها و اسلایدها می باشد که توسط کدهای نرم افزار باهم ترکیب و تنظیم می شوند و در اختیار بیننده قرار می گیرد و قابل دانلود نیست.

۴- در صورتی که در مشاهده فایل ضبط شده هر جلسه مشکل داشتید، ممکن است به دلیل سرعت پایین اینترنت شما برخی از اجزای فایل ضبط شده کلاس برای شما به درستی بارگذاری نشود. برای رفع مشکل می توانید صفحه کلاس را به طور کامل رفرش (refresh) نمایید و یا از مرورگر دیگری استفاده نمایید.

۵- مشاهده فایل ضبط شده کلاس مجازی در سیستم عامل ios (آیفون و آیپد) به دلیل محدودیتهای این سیستم عامل و عدم توانایی اجرای کدهای فایل ضبط شده کلاس، فعلاً به صورت بهینه امکان پذیر نیست.

 

توافقنامه

۱- در هنگام ورود به کلاس از شما نحوه تعامل صوتی پرسیده خواهد شد و بهتر است میکروفن را انتخاب نمایید. فقط دقت کنید بعد از انتخاب میکروفن صدای شما در کلاس پخش خواهد شد و باعث ایجاد نویز در صدای مدرس می گردد و بایستی پس از ورود میکروفن را با کلیک بر روی آن در محیط کلاس mute نمایید. (در طول کلاس امکان تغییر نوع تعامل صوتی وجود دارد و با کلیک بر روی آیکون “گوشی تلفن” در محیط کلاس می توانید نحوه تعامل خود را تغییر دهید.)

۲- در صورتی که در جریان کلاس نیاز به صحبت کردن و یا سوال پرسیدن دارید می توانید بر اساس دستورالعمل ارائه شده از طرف مدرس، از قسمت چت عمومی یا خصوصی استفاده نمایید و یا شکل ایموجی (status Icon) خود را به شکل ایموجی “دست بالا” تغییر دهید تا از مدرس برای فعال کردن میکروفن و صحبت کردن کسب اجازه نمایید.

۳- فایل ضبط شده کلاس بر اساس ساختار تعریف شده از یک تا بیست و چهار ساعت بعد از اتمام کلاس تا زمان تعریف شده در سیستم، فقط به صورت آنلاین و در همان صفحه قبل از ورود به کلاس قابل دسترس خواهد بود و امکان دانلود ندارد. شما فقط در این بازه زمانی می توانید فایل ضبط شده کلاس را مشاهده نمایید.

۴- تمامی حقوق مادی و معنوی فایلهای ضبط شده فقط در انحصار آموزشگاه زبان ایلیا است و هر گونه نشر و اشتراک گذاری آنها به هر نحوی بدون دریافت مجوز کتبی از آموزشگاه از سوی آموزشگاه زبان ایلیا قابل پیگرد قانونی است.

۵- زبان آموزانی که برای کلاسهای حضوری ترم بهمن ۱۳۹۸ ثبت نام کرده بودند یا ولی ایشان با ورود به کلاس آنلاین می پذیرند که ترم بهمن ۱۳۹۸ را به صورت آنلاین ادامه خواهند داد و در آینده هیچ گونه ادعایی در مورد تشکیل کلاس حضوری برای آن ترم نخواهند داشت.

 

قوانین را می پذیرم.